Váš nákupný košík je prázdny!

Rovnako ako Real Madrid, Portugalsko sa tiež prispôsobí životu b

11/10/2018 0
Nie je to len Real Madrid, ktorý sa musí prispôsobiť životu bez Cristiana Ronalda.
 
Portugalský národný futbalový tím sa musel vyrovnať aj bez hviezdy vpred, pretože sa po prelete do Juventusu a uprostred znásilnenia znásilnenia proti nemu prerušil medzinárodnou povinnosťou.
 
Ronaldo nebol po majstrovstvách sveta vyzvaný na národný tím a portugalská futbalová federácia už povedala, že nebudú uvažovať aj o blížiacich sa medzinárodných zápasoch v tomto roku.
 
Portugalsko, ktoré získalo majstrovstvá Európy v roku 2016 za svoj prvý hlavný titul, hrá vo štvrtok v Poľsku v Ligy národov UEFA, tretí zápas bez Ronalda od turnaja Svetového pohára v Rusku. Tím bude čeliť Škótsku priateľskej v nedeľu.
 
"Najlepšie na svete zostáva najlepšie na svete, ale tu nie je a musíme sa sústrediť na tých, ktorí sú," povedal v stredu tréner Portugalska Fernando Santos. "Plne dôverujem hráčom, ktorí sú tu a oni pre nás prídu."
 
Santos povedal, že Ronaldo zostáva plne odhodlaný národnému tímu po tom, čo vynechal prvé dva zápasy družstva po Svetovom pohári na odpočinok po zaneprázdnenej mimosezóne, ktorá zahŕňala jeho prechod z Realu Madrid do Juventusu. Santos povedal, že Ronaldo sa stále usadil v talianskom klube a potreboval čas, aby sa na to mohol sústrediť.
 
Minulý týždeň Santos neuviedol podrobnosti o tom, že Ronaldo v tíme nezahrnul a povedal, že rozhodnutie bolo prijaté po trojstrannom rozhovore medzi ním, hráčom a hlavou portugalskej futbalovej federácie. Oznámenie družstiev prišlo po novinkách, že Ronaldo sa zaoberá znásilňovaním v Spojených štátoch, hoci Santos nekomentoval stav hráčov, ani povedal, že rozhodnutie malo čokoľvek súvisieť s problémami mimo terénu.
 
Problémom Santosu je teraz, ako získať jeho tím bez Ronalda. A tam príde Andre Silva.
 
22-ročný útočník, považovaný za perfektného krídla pre Ronalda v portugalskom útoku, sa v tejto sezóne robil dobre. Bol rozhodujúci v otvorenom víťazstve družstva proti Taliansku v Ligu národov minulý mesiac, keď získal víťaza druhej polovice, ktorý odišiel z Portugalska na vrchol 3. skupiny v najnovšej súťaži Ligy A v Európe.
 
Víťazstvo vo štvrtok zatiaľ nezabráni Portugalsku v poslednom štvrťroku Ligy národov v júni, ale ponechá družstvo odstupujúcej do druhej ligy B. Portugalsko vedie skupinu 3 s tromi bodmi, ďalšie dva než Poľsko a Taliansko. Taliansko už hralo dvakrát, v Portugalsku prehralo a doma utieklo proti Poľsku.
 
"Ak vyhráme tento zápas, bude to pre nás veľký krok," povedal Santos, ktorý sa v stredu obrátil na 64. a má pripomenúť svoje štvorročné výročie s národným tímom. "Sme veľmi motivovaní, aby sme sa dostali do finále štyroch."