Váš nákupný košík je prázdny!

Cristiano Ronaldo hovorí, že presun do Juventusu bol "osud&

23/08/2018 0
TURIN, Taliansko - Pre Cristiana Ronalda bolo "osudom" pripojiť sa k Juventusu, keď sa snaží byť len druhým hráčom, ktorý vyhral Ligu majstrov s tromi rôznymi klubmi.
 
Ronaldo sa presťahoval z Realu Madrid do Juventusu v mimosezóne v rekordnom poradí Serie A 112 miliónov eur (potom 131,5 milióna dolárov).
 
"V živote sú veci, ktoré sa zdajú byť diktované osudom a v tomto prípade to bolo také," povedal Ronaldo v rozhovore pre službu DAZN. "Nikdy som neočakával, že budem hrať v tomto tíme, ale niektoré veci sa stávajú prirodzene, pre mňa to bolo jednoduché rozhodnutie, čo bolo urobené v Madride je neuveriteľné, vyhral som všetko, tam žije moja rodina, ale je to súčasť minulosti. pokúsiť sa napísať príbeh v tomto klube. "
 
Ronaldo nedokázal skórovať na svojom konkurenčnom debute pre Juventus, ale družstvo stále vyhrá 3-2 v Chievo Verona v sobotu.
 
Napriek tomu boli pozitívne signály, keď Ronaldo získal niekoľko šancí a dobre sa spojil s novými spoluhráčmi.
 
"Som veľmi šťastný, tím je silný a Juve, ako každý vie, je jedným z najlepších klubov na svete," povedal Ronaldo. "Mám rád, ako trénujú, majú svoju mentalitu, majú špeciálne metódy, sú veľmi profesionálne a z tohto dôvodu sa cítim dobre."
 
Juventus získal sedem titulov Serie A a štyri ligové a pohárové štvorhry, ale naposledy vyhral Ligu majstrov v roku 1996. Ronaldo vyhral päťkrát najvyšší európsky klubový turnaj, vrátane štyroch z posledných piatich, a tiež zaznamenal súťažný rekord 120 Ciele.
 
Portugalsko dopredu vyhral trofej s Manchester United v roku 2008. Clarence Seedorf je jediný hráč, ktorý vyhral s tromi rôznymi klubmi.
 
"Chcel by som vyhrávať Ligu majstrov s Juventusom," povedal Ronaldo. "Zameriavame sa na to so svojimi spoluhráčmi, ale bez toho, aby sme ich posadli. Budeme postupovať krok za krokom a potom uvidíme, či to bude tento rok, budúci rok alebo rok po ňom."
 
Ďalším víťazstvom v Ligy majstrov by tiež prišlo, aby sa pripojil k Francisco "Paco" Gento ako hráči, ktorí vyhrali európsku elitnú klubovú súťaž rekord šesťkrát. Gento to robil medzi rokmi 1956 a 1966.
 
Ronaldo strelil jednu z najlepších gólov v histórii Ligy majstrov minulú sezónu proti Juventusu v Turíne - veľkolepý hlavný gól, ktorý mu zarobil stálu ovaciu fanúšikov talianskeho tímu.
 
A 33-ročný mu priznal, že zohral úlohu vo svojom rozhodnutí presťahovať sa do Turína.
 
"Malé detaily majú veľký rozdiel na konci dňa, takže by som povedal, čo som videl na štadióne pomohol, aby som bol úprimný," povedal Ronaldo. "Podľa môjho názoru to bol najlepší cieľ v doterajšej kariére. A samozrejme, keď ľudia začali mňa pochváliť na štadióne, bol som rád:" Wow. "
 
"(To) ma veľmi prekvapilo, pretože sa to nikdy nestalo v mojom živote, tak bol neuveriteľný moment."