Váš nákupný košík je prázdny!

ARSENAL S OHĽADOM NA LETNÝ SWOOP PRE BARCELONU RAFINHA ALCANTARA

31/05/2020 0
Arsenal sa údajne zaujíma o podpísanie brazílskeho medzinárodného Rafinha Alcantara, ktorého barcelonské leto má predať Barcelona.
 
Podľa správy zo španielskej publikácie Mundo Deportivo, Arsenal monitoruje stredopoliara Rafinhu Alcantaru v Barcelone so zreteľom na letnú šnúru pre Brazílčanov.
 
27-ročný Rafinha je produktom slávnej barcelonskej akadémie La Masia. Prvý debut v tíme debutoval už v roku 2011, na začiatku XI sa však nikdy nestal pravidelným hráčom. Do dnešného dňa spravoval iba 90 vystúpení pre seniorov, v ktorých zbieral 12 gólov.
 
Minulé leto Barcelona poslala Rafinhu na zapožičanie spolu s La Liga outfitom Celta Vigo. Toto je jeho druhé dočasné kúzlo s galícijským oblečením, ktoré strávilo kampaň v rokoch 2013 - 2014 v klube. V prebiehajúcej kampani sa Brazílčan zúčastnil 27-krát vo všetkých súťažiach, pričom zaznamenal a pomohol dvom cieľom.
 
Celta Vigo má možnosť dosiahnuť trvalý prevod Rafinhy za poplatok 16 miliónov EUR. Vzhľadom na súčasné finančné podmienky to však klub La Liga nemusí byť možný. Barcelona je však naďalej zameraná na vyloženie 27-ročného muža, pretože sa usiluje generovať príjmy na financovanie presunov svojich najvyšších cieľov, medzi ktoré patrí Lautaro Martinez z Inter Milána.
 
Podľa tejto správy táto situácia vzbudila záujem Arsenalu, ktorý už dlhší čas drží záložku v záložke. Strelci budú potrebovať pridať do svojho stredného poľa toto leto, keďže Dani Ceballos sa po uplynutí úverového obdobia chystá vrátiť do Real Madrid.
 
Okrem toho existujú otázniky týkajúce sa budúcnosti nemeckého tvorcu Mesuta Ozila, ktorého zmluva sa skončí v roku 2021. Rafinha by preto bol realizovateľnou alternatívou vzhľadom na jeho schopnosť hrať na mnohých pozíciách v strede poľa. a zaútočiť.
 
Arsenal však možno bude musieť čeliť konkurencii Inter Milána, aby sa zabezpečilo podpísanie brazílskej internacionály. V správe sa uvádza, že Barcelona zvažuje aj možnosť použiť Rafinhu ako prostriedok na výrobu váhy pri podpise dohody Martinez z ťažkej váhy Serie A.
 
Aj Nerazzurri sú otvorení takémuto scenáru, zatiaľ čo záložník sa môže pravdepodobne vrátiť do klubu, kde v roku 2016 predtým strávil v pôžičke šesť mesiacov.
 
Za súčasného stavu sa zdá byť celkom zrejmé, že Rafinha nemá v Barceloe budúcnosť. Teraz ešte len uvidíme, čo budúcnosť platí pre dvojnásobne limitovanú brazílsku internacionálu, pričom Arsenal, Celta Vigo a Inter Milan by ju mali podpísať toto leto.